Co warto wiedzieć o cenach karnetów w Austrii

skipass austria

Co warto wiedzieć o cenach karnetów w Austrii

Przed wyjazdem na narty w Alpach często zastanawiamy się, które miejsce wybrać? Oczywiście jednym z głównych czynników decydujących o wyborze jest cena za karnet. Przyjrzymy się dziś, jak sytuacja wygląda w Austrii.

Średnia cena karnetów

W Austrii za standardowy, 6-dniowy karnet przyjdzie nam średnio zapłacić około 180 euro. Oczywiście mowa tu o cenach panujących w trakcie sezonu. Średnia ta dotyczy ośrodków różnej wielkości znajdujących się w praktycznie każdej części Austrii. Interesujące dane otrzymamy także, obliczając cena karnetu na jeden dzień. Z obliczeń wynika, że za 1-dniowy karnet zapłacimy nieco ponad 36 euro. Oczywiście w przypadku dzieci ceny prezentują się inaczej. Cena karnetu 6-dniowego dla dziecka wynosi około 94 euro. Z kolei za jednodniową możliwość szusowania dla naszego dziecka musimy zapłacić prawie 20 euro.

Szukajmy okazji!

Jak wiadomo średnia to wartość, którą należy raczej traktować jako ciekawostkę. Zdecydowanie cenom warto przyjrzeć się nieco dokładniej. Znajdziemy wiele ośrodków, które kuszą cenami karnetów poniżej 160 euro. Za najtańszy karnet w kraju zapłacimy niewiele, bo jedynie niewiele ponad 100 euro. Niestety długość trasy w ośrodku Tux – bo o nim mowa – nie zachwyca i wynosi skromne 22 kilometry. Długość ta może wydawać się bardzo mała, lecz warto w tym miejscu wspomnieć, że w Polsce nie ma ośrodka mogącego pochwalić się takimi trasami. Jeśli chcemy poszusować tylko jeden dzień, znajdziemy wiele ciekawych propozycji. W niektórych ośrodek w Styrii czy Tyrolu za 1-dniowy karnet zapłacimy w granicach 10-20 euro.

Prosta zależność

Jak nie trudno się domyślić z długością trasy rośnie cena, którą musimy zapłacić za karnet. Oczywiście koszty, które musimy ponieść zależne są także od popularności regionu oraz atrakcyjności tras. Orientacyjnie można przyjąć, że cena karnetu 6-dniowego za każdy kilometr wzrasta o około 0,25 euro a 1-dniowego o około 0,35 euro. Sprawa prezentuje się jeszcze inaczej, jeżeli interesują nas karnety pozwalające cieszyć się trasami w całych regionach. Oczywiście ich cena jest zdecydowania wyższa.

Tags: