Top 12 – najlepsze ośrodki w Alpach!

alpy

Top 12 – najlepsze ośrodki w Alpach!

Które ośrodki cieszą się w Alpach największym prestiżem? Zapraszamy do zestawienia 12 najlepszych miejsc do uprawiania białego szaleństwa!

Zobacz gdzie pojechać na Narty w Alpach w 2020 / 2021

1. Chamonix

Ośrodek ten to z pewnością najpopularniejsze miejsce we francuskich Alpach. Fakt ten nikogo nie dziwi ponieważ Chamonix znajduje się u podnóża Mont Blanc – najwyższego szczytu Europy. Na osoby odwiedzające to malownicze miasteczko czeka łącznie 155 kilometrów tras. Na fanów nart czeka wspaniała, długa na 7 kilometrów trasa.

2. Cortina d’Ampezzo

Ta położona we Włoszech została wypromowana dzięki przygodom z filmu o Jamesie Bondzie. Nie dziwi fakt, że zostało wybrana na miejsce jego akcji, gdyż okolica, w której jest położona zapiera dech w piersiach. Cortina d’Ampezzo oferuje to, czego nie mogą zaoferować inne alpejskie miejscowości, czyli wspaniałe, poszarpane i ostre Dolomity. Do dyspozycji narciarzy jest tu 115 km tras.

3. Davos

Davos to światowej sławy ośrodek narciarski mogący pochwalić się długą historią. Dzięki korzystne lokacji na turystów czeka tu łącznie aż 305 kilometrów tras. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że najdłuższa z nich liczy 12 kilometrów, Davos to ośrodek, który bezwarunkowo trzeba odwiedzić, będąc w szwajcarskich Alpach. Do miejscowości tej każdego roku przebywają dziesiątki najbardziej wpływowych ludzi w Europie.

4. Garmisch-Partenkirchen

Ten niemiecki ośrodek zlokalizowany jest pod największym szczytem w kraju, czyli wysokim na prawie 3000 metrów Zugspitze. Popularne GaPa to ekskluzywny resort alpejski, który w Polsce cieszy się popularność także ze względu na fakt, że co roku odbywają się tam zawody w skokach narciarskich. Na turystów czeka tu łącznie nieco ponad 203 kilometry zróżnicowanych tras.

5. Grindelwald

Ośrodek ten ulokowany jest w przepięknej scenerii. Otaczają go bowiem pionowe ściany, wysokie góry oraz malownicze wodospady. Wszystko to sprawia, że będąc w Grindewald, mamy wrażenie, że znaleźliśmy się w bajce. Znajdziemy tu bardzo długą trasę liczącą 15 kilometrów. Na fanów białego szaleństwa czeka tu łącznie 213 kilometrów różnorodnych trass.

6. Kitzbühel

Miejscowość ta znana jest głównie dzięki temu, że co roku odbywają się tu zawodu Pucharu Świata cieszące się ogromną popularnością. Jednak Kitzbühel ma tu także sporo atrakcji dla mniej wyczynowych narciarzy. Do jazdy rekreacyjnej przygotowany trasy o łącznej długości wynoszącej 170 kilometrów. Austriacka miejscowość to urocze alpejskie miasteczko, w którym warto spędzić trochę czasu.

7. Lech-Zürs

Ośrodek ten znajduje się w miejscowości, a właściwie na ternie dwóch połączonych ze sobą wiosek. Okolica, jak przystało na austriacki Tyrol jest malownicza. Znajdziemy to sporo tras. Do przejechania jest łącznie 280 kilometrów. Trasy są zróżnicowane pod względem poziomów oraz dają wspaniały widok na okoliczne wsie oraz oczywiście wspaniałe śnieżne krajobrazy Tyrolu.

8. Megève

W miejscowości tej znajduje się drugi francuski ośrodek umieszczony w naszym rankingu. Miasteczko Megève to wspaniała atrakcja, znajduje się tu bowiem przepiękny, powstały w średniowieczu rynek. Ośrodek ten jest dużo mniej popularny niż Chamonix. Dla osób, które pragną trochę więcej spokoju, może być to zatem lepszy wybór niż konkurencyjne Chamonix.

9. Seefeld

Na kurort ten składają się dwie części. Jest to miejsce idealne dla narciarzy, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę z Alpami. Znajdziemy tu bowiem sporo tras łagodnych o sporej szerokości. Oprócz zwykłych tras, których jest niewiele, bo jedynie 45km, dostępne są tu także malownicze trasy cieszącego się sporą popularnością cross-country.

10. St. Anton am Arlberg

Kolejny austriacki ośrodek na naszej liście. Jest to oczywiście jeden z popularniejszych w kraju kurortów. Na narciarzy czeka tu łącznie około 280 kilometrów tras. Atrakcją tego miejsca są także trasy off-piste. Miejscowość ta to także teren zmagań zawodników biorących udział w wyścigu Arlberg-Kandahar odbywającym się już od prawie 90 lat.

11. St. Moritz

Położone w Szwajcarii St. Moritz to prawdopodobnie najbardziej znany ośrodek narciarski w Alpach. Na tysiące turystów przyjeżdżających tu każdego roku czeka tu łącznie aż 350 kilometrów tras. Najwięksi zapaleńcy mogą szusować po najdłuższej trasie mierzącej długość 10 kilometrów. Tym, co spowodowało w dużej mierze o popularności St.Moritz jest fakt, że słońce świeci tu średnio aż przez 300 dni w roku! Każdy fan narciarstwa powinien odwiedzić to miejsce.

12. Zermamtt

To szwajcarskie miasteczko położone jest we wprost nieprawdopodobnej lokalizacji. Zermamt z wszystkich stron otoczone jest 4-tysięcznikami. Na turystów czeka tu wspaniały zjazd liczący aż 21 kilometrów. Do dyspozycji narciarzy Szwajcarzy udostępniają trasy, których łączna długość wynosi ponad 300 kilometrów.

Tags: