Na narty w Pireneje? Trzy ośrodki, które musisz odwiedzić!

pireneje

Na narty w Pireneje? Trzy ośrodki, które musisz odwiedzić!

Pireneje to oczywiście dużo mniej popularny kierunek na narty niż Alpy. Jednakże pasmo to z pewnością ma swój urok nieustępujący pięknym alpejskim widokom. Jeśli chętnie podróżujecie do Austrii czy Szwajcarii, może warto pojechać troszkę dalej i zasmakować szusowania po Pirenejach?

Alpy to góry w wielu miejscach bardzo oblegane przez turystów. W Pirenejach można znaleźć dużo więcej nieco bardziej „dzikich” miejsc. Stanowią one świetną propozycję dla osób ceniących sobie przede wszystkim spokój. Oba pasma górskie cechuje zbliżona geologia – co sprawia, że mniej popularne Pireneje są równie urocze jak Alpy. Niestety sporym problemem jest odległość Pirenejów od Polski. Musimy bowiem pokonać trasę w jedno stronę dłuższą aż o około 1000 kilometrów. Jednakże pomimo tych sporych kosztów zdecydowanie wro rozważyć wyprawę w ten rejon Europy. Chcemy teraz krótko opisać Wam trzy pirenejskie ośrodki, które z pewnością warte są odwiedzenia. Pamiętaj także, aby przed wyjazdem kupić kijki teleskopowe! Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Które kijki teleskopowe wybrać?


Piau Engaly
Ośrodek narciarski Piau Engaly to wysoko położone malownicze miejsce. Jego najwyższy punkt wznosi się aż na wysokości ponad 2500 metrów. Znajdziemy tu różnice wzniesień niczym nieustępujące tym, które są w Alpach. W pobliżu znajduje się także przepiękny szczyt Mont-Perdu. Piau Engaly oferuje turystom głównie trasy i czerwone. Do zaproponowania ma łącznie 28 tras o trochę skromnej łącznej długości 65 kilometrów. Cena za karnet 6-dniowy wynosi 170 euro. Warto jednak wcześniej go zarezerwować. Możemy wtedy liczyć na zniżkę aż do 136 euro!


Saint Lary

Kolejny ośrodek to Saint Lary będący niewielkich rozmiarów miejscowością zamieszkaną przez około 1000 osób. Znajdują się tu urocze domki wykonane z drewna i kamienia. Ze względu na kameralne rozmiary miejsce to idealnie nada się dla osób szukających na urlopie przede wszystkim ciszy. Do dyspozycji narciarzy oddano tu przyzwoite 100 kilometrów. Dominują tu jednak trasy raczej łagodne trasy umieszczone na wyższych partiach gór. Istnieje tu także możliwość jazdy poza szlakami. Za karnet do Saint Lary zapłacimy 195 euro w sezonie oraz 156 poza nim.


Grand Tourmalet

Kolejnym ośrodek, który chcemy Wam zaprezentować to spory region narciarski. Znajdziemy tu wysokie różnice poziomów, które przekraczają 1000 metrów. W Grand Tourmalet trasy zaczynają się z dość wysokiego pułapu. W najwyższym miejscu jest to 2500 metrów. Dominują tu raczej trasy łatwe oznaczone na niebiesko lub zielono. Mają one łącznie 78 kilometrów, a ich liczba wynosi 32. Sporą atrakcją jest tu możliwość wjechania na szczyt kolejką Pic du Midi. Dotrzemy nią na liczący blisko 2900 metrów szczyt, na którym zlokalizowano obserwatorium astronomiczne.

Tags: