Co trzeba wiedzieć o bieliźnie termicznej?

bielizna termoaktywna

Co trzeba wiedzieć o bieliźnie termicznej?

Bielizna termiczna to nieodłączny przyjaciel każdej osoby uprawiającej sport. Pod nazwą tą kryje się nie tylko bielizna, lecz także kalesony oraz koszulki i podkoszulki. Wybierając się na narty wręcz obowiązkowo należy wyposażyć się w odzież tego typu. Tylko bielizna termoaktywna może zapewnić nam zupełny komfort.

Czy to rzeczywiście działa?

Zdecydowanie tak. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać zwykłych getrów oraz koszulek wykonanych z bawełny. Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z odzieży tego typu wiąże się z niemiłym przepoceniem oraz koszulką nieprzyjemnie przylegającą do pleców. Bielizna termoaktywna nie przykleja się do ciała, ponieważ zamiast zbierać wilgoć w sobie, odprowadza ją na zewnątrz. Rozwiązanie to oprócz komfortu zapewnia nam także dużo większą odporność na wystąpienie przeziębienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bielizny termoaktywnej?

Wybierając się na narty bardzo dobrym pomysłem będzie kupno bielizny z trzema warstwami! Pierwsza z nich, dzięki ścisłemu przyleganiu zapewni naszej skórze komfort, którego nigdy nie dostarczy standardowa koszulka. Następne będą nas w razie potrzeby ogrzewać, chroniąc tym samym przed zziębnięciem. Wybierając konkretne modele koszulek czy kalesonów, możemy wybrać odzież, która w kolanach i pachwinach będzie mieć mniejszą grubość. Rozwiązanie to zadowoli w szczególności osoby zmagające się z nadmierną potliwością.

Nie zapomnij także o innym wyposażeniu, sprawdź, dlaczego warto wybrać wiązania od Marker Kingpin!

Ile to kosztuje?

Jak wszystko dobrej jakości także dobra bielizna także dużo kosztuje. Kupując odzież, która ma być używana podczas jazdy na nartach trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 100 złotych. Za tę cenę nabędziemy bowiem wspomnianą wcześniej bieliznę termoaktywną składającą się z trzech warstw. Jeśli jeździmy bardzo aktywnie, możemy zdecydować się na jeszcze lepsze, co za tym idzie oczywiście droższe rozwiązanie, czyli odzież wykorzystującą technologię power strech.

Jaki rozmiar wybrać?

Przy wyborze bielizny termoaktywnej wiele osób popełnia kardynalny błąd. Chodzi tu mianowicie o wybór ubrań, które nie przylegają do ciała. Bielizna termoaktywna musi przylegać do ciała. Należy jednak pamiętać o tym, abyśmy w mogli swobodnie poruszać rękami oraz nogami.